WeGA, Personenbiogramme, Digitale Edition
availability: Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0) (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)

130638595 BachDigitalPerson_agent_00000874 Knuth, Friedrich Knuth, Johann Christian Friedrich [Ab 1819 Kantor in Gransee, ab 1822 Organist ebenda.]